- 4 pinnen 5 mm
- Diameter:Â 41/60Â mm
- Ducati ST4, ST2, Monster, Supersport, Sport, Multistrada,
- Hypermotard, Biposto, MH Evoluzione, Desmosedici en GT modellen.
Ducati blokkeersleutel - 4 pins - Vergrendelingsleutel - Primaire aandrijving sleutel - ASTA (MOTO-08593).
Sleutel voor het vergrendelen van het hoofdtandwiel. Geschikt om het tandwiel stationair te houden en het verwijderen/verwijderen van de borgmoer mogelijk te maken zonder dat het onderdeel beschadigd tijdens een onderhoudsbeurt.
- 4 pinnen 5 mm
- Diameter: 41/60 mm
Geschikt voor:
- Ducati ST4, ST2, Monster, Supersport, Sport, Multistrada, Hypermotard, Biposto, MH Evoluzione, Desmosedici en GT modellen.
Ducati blokkeersleutel - 4 pins - Vergrendelingsleutel, wat is dat?
Een Ducati blokkeersleutel met 4 pennen, ook wel een vergrendelingsleutel of primaire aandrijvingssleutel genoemd, is een essentieel gereedschap voor het werken aan de motorfiets. De sleutel wordt gebruikt om verschillende onderdelen vast te zetten, zoals het vliegwiel, de koppeling of de nokkenas, tijdens het los- of vastdraaien van bouten.
Dit specifieke model heeft 4 pennen die in uitsparingen of tanden op het te blokkeren onderdeel passen. Door de sleutel stevig vast te zetten, voorkomt u dat het onderdeel meedraait en zorgt u voor extra grip en kracht bij het los- of vastdraaien van bouten.
Gebruik van een Ducati blokkeersleutel met 4 pennen:
- Zorg voor de juiste sleutel: Kies de sleutel die past bij het model van uw Ducati motorfiets.
- Plaats de sleutel: Plaats de sleutel op het te blokkeren onderdeel en zorg ervoor dat de pennen goed vastzitten in de uitsparingen of tanden.
- Gebruik een momentsleutel: Gebruik een momentsleutel om bouten met het juiste koppel aan te draaien. Dit helpt bij het voorkomen van schade aan het onderdeel of de bouten.
Naast de 4-pins sleutel zijn er ook Ducati blokkeersleutels met 3 pennen beschikbaar. Deze zijn geschikt voor andere modellen of onderdelen.
Tips bij het sleutelen aan uw motorfiets:
- Zorg ervoor dat u altijd de juiste procedures raadpleegt voor het werken aan uw Ducati motorfiets.
- Gebruik gereedschap van goede kwaliteit om schade aan uw motorfiets te voorkomen.
- Draai bouten en moeren niet te strak aan, tenzij de handleiding anders aangeeft.
- Als u niet zeker weet hoe u iets moet doen, raadpleeg dan een gekwalificeerde monteur.
Wat is een motorfiets blokkeersleutel?
Een motorfiets blokkeersleutel, ook wel blokkeergereedschap genoemd, is een essentieel stuk gereedschap voor het werken aan de motor van je motorfiets. Het wordt gebruikt om draaiende delen vast te zetten tijdens het monteren of demonteren van andere onderdelen.De sleutel grijpt vast in tanden of uitsparingen op verschillende onderdelen van de motor, zoals het vliegwiel, de koppeling of de nokkenas. Door de sleutel vast te zetten, voorkom je dat deze onderdelen meedraaien en kun je met voldoende kracht bouten los- of vastdraaien.
Dit zorgt voor een veilige en gecontroleerde werkwijze en voorkomt letsel of schade aan de motor.
Er zijn verschillende soorten motorfiets blokkeersleutels beschikbaar, elk met een specifiek ontwerp en toepassing.
De meest voorkomende types zijn:
- Vliegwiel blokkeersleutel:Deze sleutel wordt gebruikt om het vliegwiel vast te zetten bij het verwijderen of monteren van de moer van de koppeling.
- Koppeling blokkeersleutel:Deze sleutel wordt gebruikt om de koppeling vast te zetten bij het demonteren of monteren van de koppelingsplaat of andere onderdelen.
- Nokkenas blokkeersleutel:Deze sleutel wordt gebruikt om de nokkenas vast te zetten bij het stellen van de kleppen of het uitvoeren van andere werkzaamheden aan de nokkenas.
Het is ook belangrijk om te controleren of de sleutel gemaakt is van hoogwaardig materiaal dat bestand is tegen de krachten die er tijdens het werken op de motor op uitgeoefend worden.
Naast de verschillende typen blokkeersleutels, zijn er ook nog universele blokkeersleutels beschikbaar. Deze sleutels zijn verstelbaar en kunnen op verschillende motoren gebruikt worden. Echter, universele sleutels zijn vaak minder precies dan modelspecifieke sleutels en passen mogelijk niet perfect op alle onderdelen.
Tips voor het gebruik van een motorfiets blokkeersleutel:
- Zorg ervoor dat je de juiste sleutel voor je motorfiets hebt.
- Plaats de sleutel op het te blokkeren onderdeel en zorg ervoor dat deze goed vastzit.
- Gebruik een momentsleutel om bouten met het juiste koppel aan te draaien.
- Oefen voorzichtig druk uit op de sleutel om het onderdeel vast te zetten. Draai niet te hard, want dit kan schade aan de motor veroorzaken.