20% KORTING
- Geschikt voor een groot aantal Japanse motorfietsen.
- Maat : 66 mm
- Snelle verwijdering van het oliefilter met behulp van een sleutel of dopsleutel van 20 mm, of een ratel met 3/8 inch.
- Vervaardigd uit lichtgewicht aluminium
- Licht en gemakkelijk mee te nemen.
Motorfiets oliefilter dop - 66 mm - Oliefilterkap - Oliefiltersleutel - ASTA (MOTO-03985).
- Maat : 66 mm
Motorfiets oliefilter dop, wat is dat?
Een oliefilterdop voor een motorfiets is een gereedschap dat wordt gebruikt om het oliefilter van de motor te verwijderen en te installeren. Het filter vangt verontreinigingen en vuil uit de motorolie, die na verloop van tijd verstopt raken en vervangen moet worden.Oliefilterdoppen zijn er in verschillende maten en vormen, afhankelijk van het type motorfiets. De meeste doppen hebben een zeskant aandrijfpunt dat past op een ratelsleutel of doppenset. Sommige doppen hebben ook een handgreep voor extra grip.
Hoe gebruik je een oliefilterdop?
- Plaats de dop over het oliefilter.
- Gebruik een ratelsleutel of doppenset om de dop los te draaien in de tegenwijzerzin.
- Verwijder het oude oliefilter voorzichtig.
- Breng een dunne laag olie aan op de pakking van het nieuwe filter.
- Schroef het nieuwe filter handmatig op zijn plaats totdat het snug zit.
- Gebruik de oliefilterdop om het filter vast te draaien in de wijzerzin. Draai het filter niet te vast, want dan kan het beschadigen.
- Start de motor en controleer op lekken.
Tips bij gebruik van een oliefilterdop voor de motorfiets:
- Zorg ervoor dat je de juiste maat dop hebt voor je motorfiets.
- Gebruik een momentsleutel om het filter niet te vast te draaien.
- Draag handschoenen en een veiligheidsbril bij het werken aan de motorfiets.
- Laat de gebruikte olie op een verantwoorde manier afvoeren.
Waar koop je een oliefilterdop?
Oliefilterdoppen kun je kopen bij motorwinkels, online retailers zoals Trailer and Tools in Hengelo overijssel en sommige bouwmarkten.Extra informatie over een oliefilterdop :
- Naast oliefilterdoppen zijn er ook oliefiltertangen en kettingfiltersleutels beschikbaar.
- Het is belangrijk om de motorolie en het oliefilter van je motorfiets regelmatig te vervangen volgens de onderhoudsvoorschriften van de fabrikant.
- Door het oliefilter te vervangen, zorg je ervoor dat je motor schoon en goed gesmeerd blijft, wat de prestaties en levensduur van de motor verbetert.