33% KORTING
- Maatbereik: 17Â mm - 40Â mm
- PVC gedompelde handgrepen met veer voor meer comfort
- Gekartelde kop voor extra grip
- motorfiets remzuiger demontage tang
Motorfiets remzuiger demontage tang - 17 tot 40 mm - Zuigerveertang - ASTA (MOTO-04395).
Professionele remzuigertang voor motorfietsen, speciaal ontworpen om vastzittende remklauwzuigers eruit te trekken zonder de buitenkant van de zuiger te beschadigen. Geschikt voor het vervangen van afdichtingen of zuigers op remklauwen.
- Maatbereik: 17 mm - 40 mm
Motorfiets remzuiger demontage tang, wat is dat?
Een motorfiets remzuiger demontage tang, ook wel remzuigertang of zuigerveertang genoemd, is een gereedschap dat speciaal is ontworpen om vastzittende remklauwzuigers op motorfietsen te verwijderen.De tang heeft klemmen die om de rand van de zuiger passen, en een schroefmechanisme waarmee de zuiger uit de remklauw kan worden gedrukt. Dit is handig wanneer je de remklauw schoonmaakt of repareert, of wanneer je de remzuigers wilt vervangen.
Er zijn twee hoofdtypen remzuiger demontage tangen:
- Universele tangen: Deze tangen hebben verstelbare klemmen die op verschillende zuigergroottes passen. Ze zijn een goede keuze als je aan verschillende motoren moet werken.
- Modelspecifieke tangen: Deze tangen zijn ontworpen voor een specifiek merk en model motorfiets. Ze passen doorgaans beter en werken eenvoudiger dan universele tangen, maar ze zijn ook duurder.
Bij het kiezen van een remzuiger demontage tang is het belangrijk om rekening te houden met de volgende factoren:
- De grootte van de remzuigers op je motorfiets. Zorg ervoor dat je een tang kiest die groot genoeg is om de zuigers op je motor te passen.
- Het type remklauw op je motorfiets. Sommige remklauwen vereisen een speciale tang.
- Je budget. Universele tangen zijn doorgaans goedkoper dan modelspecifieke tangen.
Tips voor het gebruik van een remzuiger demontage tang:
- Zorg ervoor dat de tang goed op de zuiger is geklemd voordat je druk uitoefent.
- Draai de schroef langzaam en gelijkmatig om de zuiger uit de remklauw te drukken.
- Pas op dat je de zuiger of de remklauw niet beschadigt.
- Als de zuiger vastzit, kun je proberen om deze los te weken met remvloeistof of WD-40.
Wat is een zuigerveertang?
Een zuigerveertang is een speciaal gereedschap dat gebruikt wordt om zuigerveren op een zuiger te plaatsen of te verwijderen. Zuigerveren zijn dunne, metalen ringen die in een zuigermotor zorgen voor een goede afdichting tussen de zuiger en de cilinderwand.Hoe werkt een zuigerveertang?
- Verwijderen: De tang wordt gebruikt om de zuigerveer te comprimeren, zodat deze van de zuiger gehaald kan worden.
- Plaatsen: Door de tang te openen, wordt de zuigerveer verbreed, waardoor deze makkelijker over de zuiger geschoven kan worden.
Waarom is een zuigerveertang nodig?
- Bescherming: Het gebruik van een zuigerveertang voorkomt dat de zuigerveer breekt of beschadigd raakt tijdens het monteren of demonteren.
- Gemak: De tang maakt het proces van het plaatsen en verwijderen van zuigerveren veel gemakkelijker en sneller.
Waar wordt een zuigerveertang voor gebruikt?
Zuigerveertangen worden vooral gebruikt door monteurs die werken aan motoren van auto's, motorfietsen, boten en andere machines met een verbrandingsmotor.Belangrijke kenmerken van een zuigerveertang:
- Verstelbaarheid: De meeste zuigerveertangen zijn verstelbaar, zodat ze geschikt zijn voor verschillende diameters van zuigerveren.
- Grijpkracht: De tang moet voldoende grip hebben om de zuigerveer stevig vast te kunnen houden.
- Materiaal: Zuigerveertangen zijn meestal gemaakt van duurzaam staal.
In het kort over een zuigerveertang:
Een zuigerveertang is een onmisbaar gereedschap voor iedereen die zelf aan motoren werkt. Het maakt het mogelijk om zuigerveren veilig en efficiënt te vervangen.