29% KORTING
- 6061-T6 aluminium constructie
- Rood geanodiseerde afwerking
- T-bar voor extra grip en eenvoudige bediening
- Niet geschikt voor schuine Schrader-ventielen
Motorfiets schokdemper reservoir trekker - Schokdemper tank puller - Schrader ventiel sleutel - ASTA (MOTO-04581).
Een gespecialiseerd sleutel van Trailer and Tools dat de demontage van het reservoir in de achterschokdemper van een motorfiets mogelijk maakt. Het gereedschap wordt bevestigd aan het Schrader-ventiel van het schokreservoir, waardoor het verwijderen van unit wordt vereenvoudigd en schade aan de schroefdraad van de ventiel wordt voorkomen
motorfiets schokdemper reservoir trekker, wat is dat?
Een motorfiets schokdemper reservoir trekker, ook wel schokdemper tank puller of Schrader ventiel sleutel genoemd, is een gereedschap dat wordt gebruikt om de moer van het luchtventiel op het reservoir van een motorfiets schokdemper los en vast te draaien.Het reservoir bevat de extra lucht of stikstof die in de schokdemper wordt gebruikt om de demping aan te passen. Om de druk in de schokdemper te controleren of af te stellen, moet je toegang krijgen tot het ventiel op het reservoir.
De schokdemper reservoir trekker is een speciale sleutel die past op de unieke moer van het ventiel. De sleutel heeft meestal een T-vormige handgreep en een zeskantige kop die op de moer past. Sommige sleutels hebben ook een ingebouwde manometer om de druk in de schokdemper te controleren.
Wanneer heb je een schokdemper reservoir trekker nodig?
Je hebt een schokdemper reservoir trekker nodig in de volgende situaties:
- Om de druk in de schokdemper te controleren: De meeste motorfietsfabrikanten bevelen aan om de druk in de schokdempers regelmatig te controleren, meestal om de 6 maanden of 10.000 kilometer.
- Om de druk in de schokdemper af te stellen: De druk in de schokdemper kan worden afgesteld om de demping van de motorfiets aan te passen aan jouw rijstijl en het gewicht van de rijder.
- Om de schokdemper te ontluchten: Als er lucht in de schokdemper komt, kan deze minder goed dempen. Dit kan leiden tot een hobbelige of onstabiele rit. Door de schokdemper te ontluchten, verwijder je de lucht en herstel je de demping.
Waar kun je een schokdemper reservoir trekker kopen?
- Schokdemper reservoir trekkers zijn te koop bij de meeste motorfietswinkels en online retailers zoals Trailer and Tools in Hengelo overijssel.
- De prijzen variëren van ongeveer €10 tot €50, afhankelijk van het merk en de kwaliteit van de sleutel.
Tips voor het gebruik van een schokdemper reservoir trekker:
- Zorg ervoor dat je de juiste maat sleutel hebt voor jouw motorfiets.
- Draai de moer van het ventiel niet te strak aan, anders kun je het ventiel beschadigen.
- Gebruik een momentsleutel om de moer van het ventiel met het juiste koppel aan te draaien.
- Controleer na het afstellen van de druk altijd de druk in de andere schokdemper om er zeker van te zijn dat ze gelijk zijn.
Veiligheidsinformatie bij het werken met een schokdemper reservoir trek sleutel:
- Draag altijd oogbescherming wanneer je met schokdempers werkt.
- Zorg ervoor dat de motorfiets op een stevige ondergrond staat voordat je begint te werken aan de schokdempers.
- Laat de motorfiets niet op de schokdemper rusten terwijl je aan het werk bent.